avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod CAEN 9319 - activități suport
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod CAEN 9319 - activități suport

Bună ziua,
ce reprezintă "activitățile suport pentru vânătoarea și pescuitul sportiv sau recreativ”, așa cum sunt definite de codul CAEN 9319?

Crearea unui website de prezentare/diseminare a informațiilor relevante din legislația in vigoare, caracteristicile speciilor vizate, regulamentele internaționale de pescuit sportiv etc. s-ar incadra in aceste activități suport definite de CAEN 9319?

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Ehud , utilizator 20:29, 14 Aprilie 2022
Buna seara,

Cod CAEN 9319 Alte activitati sportive
Această clasă include:
- activitati ale producatorilor sau promotorilor de evenimente sportive, cu sau fara facilitati
- activitati pe cont propriu ale sportivilor si atletilor, arbitrilor, membrilor din jurii, personalului ce cronometreaza,etc.
- activitati ale ligilor sportive si organismelor de reglementare
- activitati conexe promovarii evenimentelor sportive
- activitati ale grajdurilor pentru cai de curse, ale adaposturilor pentru câini
- gestionarea rezervatiilor pentru pescuitul si vânatoarea sportiva
- activitati ale ghizilor montani
- activitati suport pentru vânatoarea si pescuitul sportiv sau recreativ

Cod CAEN 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda (software orientat client)
Această clasă include:
Aceasta clasa include activitatile de scriere (programare), modificare, testare si asistenta privind produsele software. Este asemenea inclusa scrierea de programe urmând indicatiile utilizatorilor (programe orientate pe client).

Aceasta clasa include:
- proiectarea structurii si continutului si/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea si implementa:
- sisteme software
- aplicatii software
- baze de date
- pagini web
- adaptarea software
- ului potrivit cerintelor specifice, adica modificarea si configurarea unei aplicatii existente astfel încât devine compatibila si functionala, potrivit mediului sistemului informatic al clientului
Bună seara și mulțumesc pentru răspuns. Cunosc descrierea codului CAEN 9319, intrebarea mea era legată de ultimul alineat la ce include acesta, respectiv "activitati suport pentru vânatoarea si pescuitul sportiv sau recreativ". Cu riscul de a mă repeta, care ar fi acele "activități SUPORT"? Nu am găsit nicăieri un răspuns. Am intrebat inclusiv la AGVPS și la FRPS. Nimeni nu știe.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii necesare. conditii necesare pt organizare concurs online cu taxa de participare eduardoros eduardoros Buna ziua, Presupunem urmatoarea situatie: Activitate vizata: Un portal WEB printer altele cu urmatoarea aplicatie online: - Cucurs, concursurile ar fi: un ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru servicii informatica rolex rolex Pentru infiintarea unui SRL-D as avea nevoie de codurile CAEN pentru urmatoarele activitati 1.grafica pe calculator 2. crearea de sotware 3.vanzari ... (vezi toată discuția)
Pfa 6202 - fără studii superioare petricaruscj petricaruscj Buna ziua, Am o intrebare: As vrea sa îmi deschid un PFA, cod caen 6202 (IT) si vroiam sa va întreb dacă îl pot deschide fără studii superioare (am ... (vezi toată discuția)