Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Cu mii de multumiri, imi poate spune cineva ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Cu mii de multumiri, imi poate spune cineva daca un ...

Buna ziua!
Cu mii de multumiri, imi poate spune cineva daca un conflict de munca se poate deschide de catre reprezentantii salariatilor in lipsa unui sindicat legal? Daca actulalul contract colectiv de munca expira la 30 Aprilie 2022 si partile nu se inteleg in negocierea noului contract colectiv, se poate deschide acest conflict de munca daca acest contract nu s-a incheiat?
Reprezentanții salariaților pot declanșa conflictul colectiv de muncă