Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, Am o întrebare sunt foarte speriata, în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, Am o întrebare sunt foarte speriata, în privința ...

Bună seara, Am o întrebare sunt foarte speriata, în privința fratelui care ma amenință mereu ca ma omoară, ma înjura este violent, urla, dacă nu ar fii mama de 83 de ani sa se bage în fata mea nu as mai trai. Nu suporta nici să-i spui da te mai încolo ca răbufnește. Cred ca are probleme medicale grave, nu consulta nici un doctor nu muncește deși are 44 ani, sta si urla la mine și la mama zilnic. Și dacă îl întreabă dacă mănâncă urla și înjura 2 ore. Ce putem face? Unde sa ma duc? Mulțumesc
Sunati la politie cand face scandal. Cereti in instanta emiterea unui ordin de restrictie și protecție.
Solicitati emiterea unui ordin de protectie si evacuarea lui din locuinta comuna.
Acum aceasta problema ar trebui sustinuta si de mama dvs.
Din experienta mea stiu ca in general mamele, care accepta ca un astfel de copil sa nu lucreze la varsta de 44 de ani, nu vor accepta nici evacuarea lui din casa...
Aici cred ca este o greseala majora a mamei in raport de fiul sau.
Pentru ca mama nu va dori cu siguranta evacuarea din casa a fratelui dvs eu nu vad o alta solutie decat ca dvs sa va mutati din acel imobil - cu toate greutatile inerente - si sa va linistiti, locuind la o adresa separata, fara a mai sta stresata de ceea ce se intampla in casa.