avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum se face timbrarea unui apel făcut atât la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum se face timbrarea unui apel făcut atât la sentința cererii principale, cât și la sentința cererii reconventionale? Este necesară timbrarea pentru fiecare apel în parte?

Taxa timbru reconventionala in apel
Cel mai recent răspuns: geid , utilizator 16:58, 18 Aprilie 2022
da
Chiar și daca ambele apeluri sunt conținute într-o singură cerere de apel?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel civil Georgescul Georgeasca Georgescul Georgeasca in cazul in care ambele parti procesuale (reclamant si parat) depun apel impotirva unei sentinte, la date diferite, dar in termen legal, al carui apel se ... (vezi toată discuția)
Taxa de timbru proces succesiune coar coar Buna ziua, Tatal meu era parat intr-un proces de succesiune, iar reclamantul a fost sfatuit sa nu plateasca taxa de timbru. In decembrie tatal meu a decedat, ... (vezi toată discuția)
Taxa de timbru timpuriu timpuriu sunt parte intr-un proces civil in calitate de parat impreuna cu sotia fiind copropietari al locuintei ( partea reclamanta este asociatia de propietari ) am ... (vezi toată discuția)