Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! De diferentele ce urmeaza a fi platite ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! De diferentele ce urmeaza a fi platite conform OUG ...

Buna seara! De diferentele ce urmeaza a fi platite conform OUG 48/14.04.2022 privind plata diferentelo salariale......beneficiaza tot personalul didactic auxiliar sau doar cel auxiliar din bibliotecile centrale? Multumesc!
Beneficiari:
- Personalul didactic din învățământul preuniversitar și universitar de stat beneficiază de plata diferențelor de drepturi salariale cuvenite;

- Personalul didactic din învățământul preuniversitar și universitar de stat, inclusiv personalul didactic auxiliar din bibliotecile centrale universitare, beneficiază de plata diferențelor de drepturi salariale cuvenite, dar neacordate, rezultate din aplicarea și calcularea creșterilor, respectiv a majorărilor salariale prevăzute de lege.

- personalul didactic încadrat în învățământul preuniversitar și universitar de stat, precum și personalul didactic auxiliar încadrat la bibliotecile centrale universitare, căruia, pentru perioadele prevăzute de lege, nu i-au fost acordate aceste drepturi.