Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca am o persoana in întretinere si se suspenda ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca am o persoana in întretinere si se suspenda contractul ...

Daca am o persoana in întretinere si se suspenda contractul de munca, eu intrand in ingrijire copil, persoana luata in intretinere mai beneficiaza de asigurare medicala pe parcursul celor 2 ani de ingrijire copil?
Poate beneficia , insa va trebui sa se redepuna acte pentru coasigurat.