avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca am o persoana in întretinere si se suspenda ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca am o persoana in întretinere si se suspenda contractul ...

Daca am o persoana in întretinere si se suspenda contractul de munca, eu intrand in ingrijire copil, persoana luata in intretinere mai beneficiaza de asigurare medicala pe parcursul celor 2 ani de ingrijire copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:46, 27 Aprilie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate beneficia , insa va trebui sa se redepuna acte pentru coasigurat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coasigurat - unde se depun actele, pot pastra acelasi medic de familie? irina_irina irina_irina Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu o problema legata de calitatea de coasigurat. Situatia mea este urmatoarea: in momentul de fata eu nu lucrez, ... (vezi toată discuția)
Asigurarea medicala sorina_h2004 sorina_h2004 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca in calitate de tutore si mama pot beneficia de asigurarea medicala a baiatului meu (19 ani) care are handicap grav ... (vezi toată discuția)
Intrebari indemnizatie pentru copil / stimulent de insertie vladvornicu vladvornicu Buna ziua, Am ajuns in urmatoarea situatie: Sunt angajat de mai bine de 2 ani cu jumatate de norma (adica am vreo 400-500 RON) pe cartea de munca. ... (vezi toată discuția)