Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Care sunt programele de finanțare, susținute de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Care sunt programele de finanțare, susținute de Guvern, pentru ...

Care sunt programele de finanțare, susținute de stat, pentru afacerile firmelor, ce se regăsesc în acest moment?
Elena Andreea, administrator
În momentul de față, există peste zece programe majore prin care firmele și PFA-urile pot sau vor putea obține bani (de la stat sau de la bănci, cu ajutorul statului) pentru afacerile lor, în contextul epidemiei de coronavirus sau fără nicio legătură cu criza. Dintre acestea, avem patru programe pentru care înscrierile sunt în plină derulare în prezent, iar restul se află în pregătire la nivelul Guvernului pentru că încă se lucrează la cadrul lor legal.

Pentru mai multe informații cu privire la programele în derulare, dar și cele în pregătire de către Guvern, pentru finanțarea afacerilor firmelor, accesați linkul următor: www.avocatnet.ro/articol_556...