Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare CIM pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare CIM pe perioada determinata

Buna ziua,
Pentru un CIM pe perioada determinata de 3 luni la care expira perioada in 04.05.2022, as dori, va rog, un raspuns la doua intrebari:
1. Este posibil cu acelasi act aditional sa se modifice si perioada in nedeterminata si salariu?
2. Se poate inregistra actul aditional in Revisal inainte de expirarea perioadei determinate, avand in vedere ca se mareste si salariu, sa fie din prima zi a lunii, adica sa produca efecte incepand cu data de 01.05.2022?
ndeea, utilizator
1. Este posibil cu acelasi act aditional sa se modifice si perioada in nedeterminata si salariu.

2. Se poate inregistra actul aditional in Revisal inainte de expirarea perioadei determinate.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc!