Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Mama mea si-a pierdut cartea de munca, a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Mama mea si-a pierdut cartea de munca, a fost la fostul ...

Buna ziua,

Mama mea si-a pierdut cartea de munca, a fost la fostul angajator si acesta a eliberat o adeverinta cu perioada lucrata la acestia, reies 10 ani de munca, din ce stim poate iesi la pensie doar daca are 15 ani de munca, alta solutie de a beneficia de o pensie minima nu exista ? Si se mai poate recupera totusi cartea de munca daca avem adeverinta aceasta ? Multumesc
Și diferenda de ani de unde ar rezulta dacă ați găsi carnetul de munca?
Cati ani are mama?