Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Este normal ca sa-mi gasesc somatia de la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Este normal ca sa-mi gasesc somatia de la primarie ...

Buna ziua. Este normal ca sa-mi gasesc somatia de la primarie lipita cu scotch in cele 4 colturi A4 pe usa apartamentului, vizibila tuturor? Este vorba de un termen pentru refatadizarea unei case cu mai multi locatari iar somatia semnata de primar contine date personale precum: numele meu, adresa mea de domiciliu precum si adresa locatiei cladirii ce necesita lucrarile de intretinere. Mentionez ca am cutie postala. Concret, ce as putea reclama? Multumesc.
Bună ziua!
Bănuiesc că este o comunicare prin executorul judecătoresc, așa se procedează pentru a avea dovada sigura a comunicării!
Nu este nimic ilegal!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti
Totusi, datele mele personale (nume, prenume, adresele exacte ale celor 2 locatii), au fost vizibile, ca pe un afis. Multumesc.

Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Bună ziua!
Bănuiesc că este o comunicare prin executorul judecătoresc, așa se procedează pentru a avea dovada sigura a comunicării!
Nu este nimic ilegal!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

Faceti reclamatie aici, daca va considerati prejudiciat: [ link extern ]