Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratiile unice pentru membrii întreprinderii ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratiile unice pentru membrii întreprinderii familiale

Buna dim...avem o întreprindere familiala eu și soțul meu 50/50...pana acum eu am depus declarația doar pe cnp ul meu cu tot venitul obținut...anul acesta venitul va depăși cele 12 salarii minime brute pe țară...se poate sa depun o declarație pe numele soțului și una pe numele meu...jumate jumate?
george-neagu, moderator
Va rog sa cititi tot materialul de la adresa urmatoare: www.avocatnet.ro/articol_589...