avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitul il voi plati in Germania sau numai ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Impozitul il voi plati in Germania sau numai in tara conform conventiei de evitare a dublei impuneri?

Firma Romaneasca cu contract in Germania
Am perspectiva unui contract de asistenta tehnica si inginerie in Germania.
Sint administratorul firmei si pot sa execut eu lucrarile fara sa fiu angajat.
Impozitul il voi plati in Germania sau numai in tara conform conventiei de evitare a dublei impuneri?
Ultima modificare: Miercuri, 11 Mai 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: VONPAUL006 , utilizator 15:50, 15 Mai 2022
aveti PFA sau ce forma de organizare ?
SRL
In Romania daca stati sub 12 luni .
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit nerezidenti servicii audit ile27 ile27 Am un contract pentru servicii audit calitate, prestate in luna august 2013, pentru care am cerut certificat de rezidenta fiscala din Germania.Plata acestui ... (vezi toată discuția)
Consultanta si emitere factura fifi58 fifi58 Firma din Austria presteaza serv de consultanta si managment in Ro Beneficiar firma platitor de tva inreg in Romania .Consultanta are loc pe teritoriul ... (vezi toată discuția)
Retinere la sursa melchior melchior ce fel de servicii europene poate primi o persoana juridica romana care sa nu fie impozitate cu retinere la sursa? (vezi toată discuția)