Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua, Am castigat procesul pe care l-am intentat ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua, Am castigat procesul pe care l-am intentat catre DSP ...

Buna ziua,

Am castigat procesul pe care l-am intentat catre DSP legat de amenda contraventionala pentru necompletare PLF.
Eu am platit jumatate din amenda - 1000lei.
Care sunt pasii sa imi pot recupera banii?

Multumesc
Faceti o cerere catre institutia debitoare in care indicati si un cont bancar al dvs unde sa va fie restituita suma si atasati la cerere hotararea judecatoreasca legalizata cu mentiunea definitiva.