avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua, Am castigat procesul pe care l-am intentat ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua, Am castigat procesul pe care l-am intentat catre DSP ...

Buna ziua,

Am castigat procesul pe care l-am intentat catre DSP legat de amenda contraventionala pentru necompletare PLF.
Eu am platit jumatate din amenda - 1000lei.
Care sunt pasii sa imi pot recupera banii?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 12:08, 12 Mai 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faceti o cerere catre institutia debitoare in care indicati si un cont bancar al dvs unde sa va fie restituita suma si atasati la cerere hotararea judecatoreasca legalizata cu mentiunea definitiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am decizie judecatoreasca de inlocuire a contraventiei cu avertisment ... pbogdan9 pbogdan9 Am decizie judecatoreasca de inlocuire a contraventiei cu avertisment cu consecinta exonerarii de la plata amenzii contraventionale. Am platit suma de 1000 de ... (vezi toată discuția)
Am castigat in instanta anularea amenzii pentru necompletarea plf la intrarea in tara, dar nu si restituirea banilor. ce e de facut ? andrej andrej Am atacat si castigat in instanta amenda primita la intrarea in tara pentru necompletarea formularului PLF, dar NU si restituirea banilor. Ce e de facut ca sa ... (vezi toată discuția)
Amenda formular plf Ovidutus Ovidutus Buna ziua. In data de 28 decembrie am intrat pe teritoriul Romaniei. Nestiind ca e necesar completarea unui formulat PLF la intrarea in tara, am procedat la ... (vezi toată discuția)