avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces plangere rezolutii procuror
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces plangere rezolutii procuror

Buna ziua. Va rog am o nelamurire fiind vorba despre un proces materie penal - plangere impotriva ordonantei procurorului. Prim procurorul a respins plangerea si acum se afla in fata judecatorului. La primul termen s a amanat pentru a lua la cunostinta procurorul de actele depuse la dosar. Ambele parti am depus concluzii. Si de atunci se tot amana pronuntarea sentintei. Este a 3 a oara cand se amana.
Va rog sa ma lamuriti, din experienta dvs, este ceva normal? Sau ce se poate intampla?
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: erhabe , utilizator 19:25, 5 Noiembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, este normal.
Ne puteti da si niste argumente pentru care acest lucru este normal?Nu se cheama cumva tergiversare?Eu am depus plangere impotriva ordonantei de clasare la prim procuror si nici acum dupa 4 luni nu am primit raspuns.Tot normal vi se pare?
Bineinteles ca si mie o sa mi se para normal sa ii fac sesizare la CSM...

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Da, este normal.

Stimata doamna nu va puneti mari sperante in impartialitatea instantelor.Sunt o apa si un pamant majoritatea si isi acopera unii altora incompetenta si abuzurile pe care le fac.Singura procedura pe care o stiu cel mai bine este sa lase sa treaca timpul ca sa claseze dosarele.Sau te poarta pe drumuri in speranta ca vei renunta.

Vanesacosma a scris:

Buna ziua. Va rog am o nelamurire fiind vorba despre un proces materie penal - plangere impotriva ordonantei procurorului. Prim procurorul a respins plangerea si acum se afla in fata judecatorului. La primul termen s a amanat pentru a lua la cunostinta procurorul de actele depuse la dosar. Ambele parti am depus concluzii. Si de atunci se tot amana pronuntarea sentintei. Este a 3 a oara cand se amana.
Va rog sa ma lamuriti, din experienta dvs, este ceva normal? Sau ce se poate intampla?
Multumesc mult

Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Noiembrie 2022
erhabe, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plângere împotriva ordonanței prim procurorului liamic43 liamic43 În instanță s-a făcut plângere doar împotriva Ordonanței prin care Prim procurorul a respins plângerea și nu și împotriva Ordonanței de clasare. ... (vezi toată discuția)
Incalcarea prezumtiei de nevinovatie Alecs0101 Alecs0101 As dori sa apelez la sfatul Dvs. pentru urmatoarea problema cu care ma confrunt: Am fost implicat intr-un accident de circulatie (o tamponare usoara produsa ... (vezi toată discuția)
Ce pateste procurorul care...? AliaXa AliaXa Ce pateste procurorul care nu raspunde niciodata la plangerea impotriva ordonantei de clasare? Dar cel care refuza sa imi comunice stadiul anchetei si ... (vezi toată discuția)