Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces plangere rezolutii procuror
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces plangere rezolutii procuror

Buna ziua. Va rog am o nelamurire fiind vorba despre un proces materie penal - plangere impotriva ordonantei procurorului. Prim procurorul a respins plangerea si acum se afla in fata judecatorului. La primul termen s a amanat pentru a lua la cunostinta procurorul de actele depuse la dosar. Ambele parti am depus concluzii. Si de atunci se tot amana pronuntarea sentintei. Este a 3 a oara cand se amana.
Va rog sa ma lamuriti, din experienta dvs, este ceva normal? Sau ce se poate intampla?
Multumesc mult
Da, este normal.
Ne puteti da si niste argumente pentru care acest lucru este normal?Nu se cheama cumva tergiversare?Eu am depus plangere impotriva ordonantei de clasare la prim procuror si nici acum dupa 4 luni nu am primit raspuns.Tot normal vi se pare?
Bineinteles ca si mie o sa mi se para normal sa ii fac sesizare la CSM...

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Da, este normal.

Stimata doamna nu va puneti mari sperante in impartialitatea instantelor.Sunt o apa si un pamant majoritatea si isi acopera unii altora incompetenta si abuzurile pe care le fac.Singura procedura pe care o stiu cel mai bine este sa lase sa treaca timpul ca sa claseze dosarele.Sau te poarta pe drumuri in speranta ca vei renunta.

Vanesacosma a scris:

Buna ziua. Va rog am o nelamurire fiind vorba despre un proces materie penal - plangere impotriva ordonantei procurorului. Prim procurorul a respins plangerea si acum se afla in fata judecatorului. La primul termen s a amanat pentru a lua la cunostinta procurorul de actele depuse la dosar. Ambele parti am depus concluzii. Si de atunci se tot amana pronuntarea sentintei. Este a 3 a oara cand se amana.
Va rog sa ma lamuriti, din experienta dvs, este ceva normal? Sau ce se poate intampla?
Multumesc mult

erhabe, utilizator