Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cumpar haine din second hand uri si apoi le vand pe ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cumpar haine din second hand uri si apoi le vand pe olx.

Salutare, eu cumpar haine din second hand uri si apoi le vand pe olx sau pe instagram unde am un cont unde postez poze etc… imi intra in cont in lunile bune in jur de 1000 de lei. Ce probleme as putea sa am cu anaful si ce as putea face sa fie totul ok
george-neagu, moderator
Asta e activitate economica, trebuie sa va inregistrati la registrul comertului ca intreprindere individuala si sa depuneti anual declaratia unica prin care va declarati venitul si platiti impozit.