avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poate primaria sa nu elibereze autorizatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poate primaria sa nu elibereze autorizatia de constructie pentruca ...

Poate primaria sa nu elibereze autorizatia de constructie pentruca in certificatul de urbanism s.a cerut 150m2 iar in proiect sunt 140m2 ( plus terasa si balcon acoperite) ?
Noi credem ca acum inventeaza motive pentruca au trecut peste 50 zile de la depunerea documentelor pentru autorizare .
Ce ar trebui sa facem? Mentionez ca solicitarea corectiei a fost facuta telefonic - am sunat sa intrebam de autorizatie - nu in scris!

multumesc mult
Cel mai recent răspuns: mobinstal , utilizator 00:25, 23 Mai 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sesizati oficial viceprimarul care raspunde de serviciul urbanism
Doamne ajuta sa si raspunda !!!! La telefon nu raspunde nimeni - asta e Constanta!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acoperire fara autorizatie balcon in bloc nou yna13 yna13 Am achizitionat un apartament la parter in bloc nou. Terasa apartamentului mea este mai lunga cu 2,50 m si mai lata cu 50 cm fata de balcoanele apartamentelor ... (vezi toată discuția)
Balcon inchis facut bucatarie- autorizare Springirl Springirl Buna ziua, Vreau sa cumpar un apartament care are urmatoarea situatie si as vrea sa stiu ce pot face? Are o terasa mare pe care vanzatorul a inchis-o si ... (vezi toată discuția)
Reabilitare termica Zabriela Zabriela Buna ziua, blocul in care locuiesc este in reabilitate termica, eu locuiesc la parter si am construit un balcon care este in curs de autorizare (am urbanism, ... (vezi toată discuția)