Forum Discuţii juridice Executare silită Bună seara..am si eu o intrebare..in anul 2015 am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună seara..am si eu o intrebare..in anul 2015 am făcut un ...

Bună seara..am si eu o intrebare..in anul 2015 am făcut un abonament cosmote .nu am reusit sa achit toate facturile ..acum imi ajunge plic de la Invest Capital ltd că m au dat la executor judecătoresc..eu nu am nici un venit si nici nimic pe numele ..ce se întâmplă în acest caz?
Ce va vine de la Capital puteti sa ignorați, cand v-o veni citație de la judecatorie, depuneti intampinare si cereti respingerea cererii pe motiv ca dreptul lor la acțiune e prescris.
În astfel de cazuri se merge la avocat în mod normal.
Pare sa fie vorba de prescripție din ceea ce relatati doar ca vorbiți de executor și dacă va executa ar trebui sa vada avocatul actele.
Generează niște costuri acest lucru dar bănuiesc ca datorați vreo 4000 lei la firma și cu încă 1000 lei executorul se fac 5000 lei scurt.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu am decât în jur de 1400...ce imi poate executa dacă eu nu am nici un venit si nici nimic pe numele meu?
Va poate prinde ulterior.
Trebuie rezolvat.
sunteti in faza in care nu aveti ce rezolva.
nu v-au dat la niciun executor ca nu au titlu executoriu, trebuie sa va dea intai in judecata.
cand o sa primiti de la judecatorie citatie, faceti intampinarer. Daca nu va descurcati, atunci apelati la avocat.
nu lasati lucrurile in coada de peste , ca daca obtin un titlu executoriu, datoria se va mari si candva va vor prinde venituri de urmarit.