avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți dacă, la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți dacă, la pensionare, sumele ...

Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți dacă, la pensionare, sumele rezultate din hotărârile judecătorești se acorda integral sau eșalonat în anii următori? Dar cele legate de neîncadrarea corectă în transele de vechime? Mulțumesc frumos! Lucrez în învățământul de stat.
Ultima modificare: Luni, 23 Mai 2022
viorelada, utilizator
Cel mai recent răspuns: viorelada , utilizator 10:02, 23 Mai 2022
Vb de sectorul bugetar sau privat?
Scuze, lucrez în învățământ!

Se plătesc eșalonat, pe o perioadă de 5 ani .. din cate cunosc.
Mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. care este temeiul legal al reesalonarii prin oug ... remusoradea remusoradea Bună ziua. Care este temeiul legal al reesalonarii prin oug 115/2024 al drepturilor salariale (transa a patra) aflate în plată (dupa ce au fost si asa ... (vezi toată discuția)
Sanctiune Teodoraz Teodoraz Buna ziua, Este sanctionat angajatorul care a acordat o suma de bani in avans salariatului sau si apoi o retine din salariul acestuia ? Daca da , care sunt ... (vezi toată discuția)
Bună dimineața! rog și eu specialiștii în drept să îmi ... stelarman20001 stelarman20001 Bună dimineața! Rog și eu specialiștii în drept să îmi traducă ce vrea să zică art VIII din OUG 115/2023 \"Art. VIII. — (1) Tranșele aferente ... (vezi toată discuția)