avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este vorba de un imobil (în Ilfov), pentru care cei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este vorba de un imobil (în Ilfov), pentru care cei de primărie ...

Este vorba de un imobil (în Ilfov), pentru care cei de primărie au întocmit recepție și nota de constatare, ale cărui dimensiuni sunt cele din proiect, clădirea fiind construita conform acestuia.
Ulterior casă a fost termoizolata.
Acum vreau sa fac cadastru, iar măsurătorile ies sensibil mai mari (termoizolata fiind de 15 cm).
Cei de la biroul de cadastru ar trebui să scadă termoizolata?
Exista vreo marja pentru depășirea dimensiunilor, în care ar trebui să ne încadram?
Trebuie făcut alt proiect pentru anumite chestiuni (de exemplu o terasa nu a fost prinsa cu cote în proiect și nici primăria nu a introdu-o în nota de constatare)?
Sau, cum se procedează în această situație?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:14, 23 Mai 2022
pentru termoizolatie mai scoateti o autorizatie de constructie. si gata!
Ultima modificare: Luni, 23 Mai 2022
adriandimitriu, utilizator
Eu vorbeam serios...
imi pare rau, si eu..,. este o modificare a aspectului exterior, impreuna cu dimensiunile. dvs n-ati facut o reabilitare energetica, fiindca imobilul e nou.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie IancuV IancuV Daca izolez casa cu polistiren de 10 mm casa fiind la strada imi trebuie autorizatie de constructie. (vezi toată discuția)
Buna ziua, as avea o intrebare daca imi permiteti. sa facut o ... MirceaH83 MirceaH83 Buna ziua, as avea o intrebare daca imi permiteti. Sa facut o casa in 2008 cu autorizatie de construire, proiect si toate documentele necesare. ... (vezi toată discuția)
Terasa bloc eu.ro eu.ro ce trebuie sa plateasca un locatar de bloc de la et 4 din 10,obligat doar ; 1 hidroizolatie 2 hidro-termoizolatie? (vezi toată discuția)