Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este vorba de un imobil (în Ilfov), pentru care cei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este vorba de un imobil (în Ilfov), pentru care cei de primărie ...

Este vorba de un imobil (în Ilfov), pentru care cei de primărie au întocmit recepție și nota de constatare, ale cărui dimensiuni sunt cele din proiect, clădirea fiind construita conform acestuia.
Ulterior casă a fost termoizolata.
Acum vreau sa fac cadastru, iar măsurătorile ies sensibil mai mari (termoizolata fiind de 15 cm).
Cei de la biroul de cadastru ar trebui să scadă termoizolata?
Exista vreo marja pentru depășirea dimensiunilor, în care ar trebui să ne încadram?
Trebuie făcut alt proiect pentru anumite chestiuni (de exemplu o terasa nu a fost prinsa cu cote în proiect și nici primăria nu a introdu-o în nota de constatare)?
Sau, cum se procedează în această situație?
pentru termoizolatie mai scoateti o autorizatie de constructie. si gata!
adriandimitriu, utilizator
Eu vorbeam serios...
imi pare rau, si eu..,. este o modificare a aspectului exterior, impreuna cu dimensiunile. dvs n-ati facut o reabilitare energetica, fiindca imobilul e nou.