Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua!Soția mea are 59 de ani,21 de ani vechime ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua!Soția mea are 59 de ani,21 de ani vechime in munca ...

Bună ziua!Soția mea are 59 de ani,21 de ani vechime in munca și 16 pensie de boală gradul 3. A născut 3 băieți care acum sunt majori.Se poate pensiona mai devreme? Mulțumesc

De la pensie de învaliditate se poate trece doar la cea de limită de vârstă prevăzută în anexa 5 a legii 263/2010.