Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Distrugerea unui bun comun (mașina) in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Distrugerea unui bun comun (mașina) in urma unui accident ...

Buna ziua,

Distrugerea unui bun comun(mașina) in urma unui accident auto, ca urmare a încălcării unei prevederi privind viteza de deplasare, poate fi încadrată la infracțiunea de distrugere din culpa?
Multumesc !

latka a scris:

Nu.
[ link extern ]

Accidentul a avut ca urmarea vătămarea corporală a doi pasageri
Asta e altceva.
[ link extern ]