Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara! Dupa ce am renuntat la cererea de divort, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara! Dupa ce am renuntat la cererea de divort, am declarat ...

Buna seara!
Dupa ce am renuntat la cererea de divort, am declarat recurs in temeiul art 406 alin 4, instanta s a pronuntat fara a l asculta si pe parat.
In realitate este o revenire asupra renuntarii.
Care sunt sansele sa fie admis recursul?
Va multumesc!
Recursul vizeaza strict aspecte de procedura. Revenirea asupra deciziei nu va fi posibila, sentinta fiind definitiva pe acest aspect.

Daca in continuare va doriti desfacerea casatorie aveti posibilitatea unei noi actiuni in instanta sau notar,