Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In anul 2009 tatal meu, mi-a donat o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In anul 2009 tatal meu, mi-a donat o locuinta cu teren ...

Buna ziua,
In anul 2009 tatal meu, mi-a donat o locuinta cu teren si bunuri fara scutire de raport, deoarece avea niste probleme cu banca. Acum sa razgandit pe motiv ca atunci cand va murii el (fiind 3 frati) sa ne impartim noi bunurile. Intrebarea este poate sa renunte la donatie? Care este modalitatea?
Poate revoca donația la un notar.