Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract servicii cu tarif orar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract servicii cu tarif orar

Cum as putea trece intr-un contract de prestari servicii graphic design pretul pe ora? Incerc sa gasesc pe internet un model cu o formulare coerenta, dar fara succes. Clientul isi doreste sa ii facturez o data pe luna, conform numarului de ore lucrate, si sa pastram acelasi contract luna de luna, pe o perioada nedeterminata (cu preaviz 15 zile).
Exact asa, tariful este de X euro/lei pe ora.