Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua , dețin un teren intravilan de 13.30 m ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua , dețin un teren intravilan de 13.30 m lățime pe ...

Buna ziua , dețin un teren intravilan de 13.30 m lățime pe 59 lungime , doresc sa construiesc o căsuța dar se pare ca e cam imposibil după planul de urbanism eliberat de la primărie

Au cerut retrageri de la axul drumului ( fiind drum privat ) 9 metri pana la casa ( drumul având o lățime de 6 m ) și de la vecinul din spate , retragere de 5 metri , cu posibilitatea de a construi din cei 13.30 m lățime doar pe 2.30 ceea ce e imposibil , lângă parcela este deja construită o căsuța din 2017- 2018 cu o distanță de doar 2 m fata de Vecinul din spate si cu nici un metru distanță pana la gardul din fata casei terenul se afla in Iasi, comuna Miroslava . Ce credeți ca ar trebui sa fac ? Menționez ca am încercat sa vb cu Vecinul din spate si a refuzat total sa ma apropii mai puțin de 5 m menționând ca el respecta legea si ca nu vrea sa se lege la cap
Andy89572, utilizator