Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Sunt in concediu crestere copil cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Sunt in concediu crestere copil cu contractul de munca ...

Buna ziua! Sunt in concediu crestere copil cu contractul de munca suspendat de la angajatorul principal ( spital). Am un srl cu caen 8622 la care sunt asociat unic si administrator. SRL ul nu are nici un angajat. As vrea sa inchei un contract de prestari servicii cu o alta firma si sa dau consultatii o data pe saptamana. Voi face factura pt serviciile prestate. In aceasta situatie pot pierde indemnizatia de crestere copil?
Dr G, utilizator
In aceasta situatie nu veti pierde indemnizatia de crestere copil, intrucat sumele încasate sunt pe societate și nu pe persoana fizica.
Va multumesc!

Cornel Vasile a scris:

In aceasta situatie nu veti pierde indemnizatia de crestere copil, intrucat sumele încasate sunt pe societate și nu pe persoana fizica.