Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Intrebari despre recensamant!
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Intrebari despre recensamant!

De maine pana pe data de 17 iulie se va desfasura recensamantul asa cum il stim cu recenzorul in fata . Exista foarte multi oameni reticenti cu privire la acest recensamant si doresc sa pun cateva intrebari. Sper ca este cu putinta ca cineva sa stie sa-mi raspunda . Ce se intampla daca un cetatean refuza sa plateasca amenda primita dupa refuzarea participarii la recensamant ? Vor fi repercusiuni mai grave pentru refuzarea platirii amenzii ? Poate fi combatuta in instanta aceasta amenda?
Pentru mai multe informații cu privire la reglementările privind recensământul populației, accesați următoarele linkuri:

- www.avocatnet.ro/articol_615...
- [ link extern ]