Forum Discuţii juridice Executare silită Recipisa pierdută - cum pot recupera cauțiunea ...
Discuție deschisă în Executare silită

Recipisa pierdută - cum pot recupera cauțiunea plătită?

Buna seara,

Pt suspendarea unei executări silite am plătit o cauțiune. Procesul s-a încheiat și am făcut cererea pt restituirea cauțiunii. M-am prezentat la proces și recipisa nu este la dosar, așa mi-a spus judecătorul.. Ori avocatul a pierdut recipisa, ori cei de la tribunal. Avocatul nu știe cum sa procedez mai departe pt restituirea cauțiunii sau nu vrea sa ma ajute.... cum pot recupera acum banii de la cec BANK dacă nu mai am recipisa?
Sorin Matei 92, utilizator
Solicitati o copie unde ati platit.