avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pasii de urmat pentru a inchide o firma?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pasii de urmat pentru a inchide o firma?

INCHIDERE FIRMA
Buna ziua ,care sunt pasii de urmat pentru a inchide o firma care nu mai are activitate din 2008 ?
Ultima modificare: Luni, 6 Iunie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: nichita , utilizator 12:37, 6 Iunie 2022
Despre ce tip de firma este vorba? Ce activitate are?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua! In prima etapa se hotaraste dizolvarea societatii, care se publica in Monitorul Oficial, iar la 30 de zile de la publicare, se poate depune dosarul privind radierea societatii la Registrul Comertului.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va rog sa cititi si detaliile de la adresa [ link extern ]
CERCETARE MEDICALA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfiintare s.r.l. AlinaLavinia AlinaLavinia Sunt medic stomatolog si am ales sa ma inregistrez ca S.R.L. Puteam alege Cabinet medical individual. Dar nu m-am sfatuit cu nimeni si am realizat ca avand ... (vezi toată discuția)
Inchidere srl csllngy csllngy Buna ziua Am un SRL infiintat in anul 2009, fiind asociat unic. Anul trecut, in 06.06.2010 am suspendat activitatea. Mentionez ca datorii nu am fata de ... (vezi toată discuția)
Am o sc care nu mai are activitate Emmanuel_ro Emmanuel_ro buna ziua , am o SC din anul 2008 am functionat aproximativ 2 ani apoi din 2010 nu sa mai lucrat ...acum vreau sa stiu ce e de facut sa o inchid sau sa o ... (vezi toată discuția)