Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt prof. Inv. Primar, titular la clasele primare, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt prof. Inv. Primar, titular la clasele primare, în plus ...

Sunt prof. Inv. Primar, titular la clasele primare, în plus absolventa a Facultății de Arte, am solicitat la gimnaziu plata cu ora orele de ed. Plastica. Ca să nu am acces la ele, directorul a pus o pe profesoara de franceza să își facă cerere de întregire a normei cu acele ore și apoi mi a dat răspuns că le a dat întregire de nomă conform metodologiei profesorului titular. Dar în școală mai existau ore libere de muzică, ed tehnologică, ed fizică, ore ce puteau fi date completare. Dar le-a dat exact cele de ed plastică, ore cerute de calificat. Ce este corect din toată povestea?
Exista anumite criterii pentru întregirea normei?