Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua am o intrebare referitoare la o autorizație ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua am o intrebare referitoare la o autorizație de stivuitorist ...

Buna ziua am o intrebare referitoare la o autorizație de stivuitorist o am din 01.10 2021 si nu am nici o viză pe talon vreau sa lucrez si nu stiu daca mai este valabilă sau cum procedez trebuie sa fac iar un curs ceva ?
Ordinului Ministrului Economiei 2154/ 2009, privind punerea in aplicare a Prescriptiei Tehnice CR8 - 2009 mentioneaza:
"Toate autorizatiile ISCIR pentru deserventi sunt valabile pentru o perioada de 4 ani, dupa care valabilitatea acestora poate fi prelungita prin participarea la un stadiu de instruire in vederea prelungirii valabilitatii organizat de formatori autorizati de catre ISCIR IT in acest scop, pentru fiecare meserie care intra sub incidenta ISCIR".
Trebuie sa obtineti viza anuala pe talon pentru anul 2022. Posibil (nu detineti talonul avizat pentru 2021, dar autorizatia este in termen), fara efectuarea unui curs de perfectionare.