Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conform cărei legi in vigoare pot intra in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conform cărei legi in vigoare pot intra in proprietatea unui ...

Conform cărei legi in vigoare pot intra in proprietatea unui imobil( casa) ,confiscată de regimul comunist.
Imobilul exista
Este proprietar statul conf CF ului
Și in administrația IGCL entitate care nu există.
Iar mama mea este singurul urmaș al fostului proprietar( tatăl ei).
In conformitate cu prevederile legale, se va incerca redobandirea dreptului de proprietate, prin demonstrarea cu probe si acte ca sunteti proprietarul de drept si ca posesorul actual al imobilului nu il detine in mod legal. Mergeti la un avocat specializat
Am mers
Dar avocatul nu m a prea lămurit
Mi a spus ca nu se mai poate face nimic
Deoarece conf legii 165
A expirat perioada de s depune actele sau a face alte demersuri
Și ca aceasta perioada a fost de 5 ani.
Nu înțeleg
Cum poate să expire o lege data .