Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vreau sa vand apartamentul. In contractul de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vreau sa vand apartamentul. In contractul de vanzare-cumparare ...

Vreau sa vand apartamentul. In contractul de vanzare-cumparare semnat cu dezvoltatorul sunt stipulate servicii de mentenanta si canalizare apa, pentru care se achita taxa lunara de 145 lei. Pentru ca nu au mai prestat aceste servicii, s-a oprit plata facturilor si i-am dat in judecata.
Acum, pentru dosarul necesar vanzarii apartamentului este necesara dovada platilor utilitatilor la zi. Este suficienta dovada procesului mai sus mentionat? Sau ce altceva ar fi de facut?
Multumesc
Da, este suficienta.