avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am 2 nelămuriri privind un ordin de plata catre anaf. ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am 2 nelămuriri privind un ordin de plata catre anaf. 1. Avand ...

Am 2 nelămuriri privind un ordin de plata catre anaf.
1. Avand de plata atat impozit cat si contributii sociale este suficient ca din cont sa trimit suma integral si o sa acopere toate creanțele,nu?
2. Ce anume ar trebui sa trec la detalii pentru a nu ma trezi ca imi returneaza banii in cont?
Mulțumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:57, 27 Iunie 2022
Ce platiti ? pt salariati sau PFA ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In ce cont platesc contributiile sociale pentru o firma, sector 2 MitranStefania MitranStefania Buna ziua, poate cineva sa ma ajute concret, spunandu-mi in ce cont trebuie sa platesc contributiile sociale (ale angajatorului si ale angajatului) pentru o ... (vezi toată discuția)
Contabilitate pfa Macaret Macaret Buna ziua. am infiintat recent un PFA, avand ca activitate realizarea software-ului la comanda. Sediu Social este in apartamentul proprietate personala. Am ... (vezi toată discuția)
Nelamurire plata catre anaf Marox83 Marox83 Buna seara,am niste nelamuriri,daca ma puteti ajuta cu niste pareri.Vechea administratie a asociatiei nu a platit contributiile catre Anaf si acum trebuie sa ... (vezi toată discuția)