Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am 2 nelămuriri privind un ordin de plata catre anaf. ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am 2 nelămuriri privind un ordin de plata catre anaf. 1. Avand ...

Am 2 nelămuriri privind un ordin de plata catre anaf.
1. Avand de plata atat impozit cat si contributii sociale este suficient ca din cont sa trimit suma integral si o sa acopere toate creanțele,nu?
2. Ce anume ar trebui sa trec la detalii pentru a nu ma trezi ca imi returneaza banii in cont?
Mulțumesc pentru ajutor.
Ce platiti ? pt salariati sau PFA ?