Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare E-factura
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare E-factura

Buna ziua,

Cum inregistrez pe ANAF o firma in registrul E-factura dar nu trebuie sa completez 084 in relatia B2G este firma. As dorii pasii care trebuie sa ii urmez ...sau eu doar intru pe ANAF si incarc factura electronica atat?
george-neagu, moderator
Intrati in SPV si trimiteti factura la sectiunea dedicata .
multumesc...nu trebuie sa ma inregistrez in registru sa inteleg in relatia B2G...daca ma inscriu in registru cu declaratia 084 trebuie sa trimit toate absolut toate facturile in SPV nu?...nu stiu daca am inteles bine

si termene de trimitere a facturiii in SPV au aparut?
ionela11, utilizator
Da daca va inregistrati veti transmite toate facturile asa doar catre cei care sunt inregistrati si ei la randul lor.

Nu au aparut termenele de trimitere in SPV .
am inteles...dar pot incarca/trimite o factura electronica in SPV daca nu sunt inregistrata in Registru E-factura?
ionela11, utilizator
da puteti in SPV fara inregistrare cu 084