avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Recuperare bani de la Wizz Air
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Recuperare bani de la Wizz Air

Recuperare bani de la Wizz Air
Inainte de pandemie am cumparat bilete de la wizz Air pentru o calatorie. Compania si-a anulat zborul si ne-a dat 2 variante: ne da banii inapoi sau ii lasam in Wallet si ii folosim in urmatorii 2 ani. Am ales - neinspirat - varianta a doua. Acum, vrand sa-i folosesc, trebuia sa mai adaug 100 de lei, pt. care nu era alta optiune decat sa platesc cu cardul. Dar aplicatia mi-a luat toata sum de pe card, nu doar cei 100 de lei, suma initiala ramanand si acum in Wallet. I-am sunat, le-am scris mesaje dar nu imi mai raspunde nimeni. Oare ce as putea sa mai fac?
Cel mai recent răspuns: rada_19@yahoo.es , utilizator 06:46, 2 Iulie 2022
Pe FB sunt grupuri speciale in limba romana unde clientii firmei respective impartasesc diverse probleme ,afiseaza nr de tel pt reclamatii etc.Va sfatuesc sa cautati si acolo un raspuns,puteti in paralel incerca o sesizare la ANPC.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe FB sunt grupuri speciale in limba romana unde clientii firmei respective impartasesc diverse probleme ,afiseaza nr de tel pt reclamatii etc.Va sfatuesc sa cautati si acolo un raspuns,puteti in paralel incerca o sesizare la ANPC.
Multumesc mult, voi cauta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comanda online - neonorata ionita_add ionita_add Buna seara, In data de 11.11.2015 am efectuat o comanda online la firma importanta de vanzari. Am comandat un smartfone in val de 1300lei. Plata s-a ... (vezi toată discuția)
Plângere pentru o traducere oficialã greºitã Schmetterling Schmetterling Buna ziua, Ma adresez voua deoarece nu stiu ce anume sa fac intr-o problema. Asa cum se intelege din titlul este vorba despre o traducere facuta gresit. Am ... (vezi toată discuția)
Dreptul cetateanului pagubit - produs fara instructiuni in limba romana Oracolu Oracolu Salut. Am o mare problema. Tatal meu a incheiat in numele sau un contract de telefonie mobila pe 24 de luni ( detinand si el un astfel de contrat la aceeasi ... (vezi toată discuția)