Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, îmi puteți spune, vă rog, de care cod ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, îmi puteți spune, vă rog, de care cod Caen am nevoie ...

Bună ziua, îmi puteți spune, vă rog, de care cod Caen am nevoie pentru a mă ocupa cu interviurile de angajare pentru diferite companii internaționale? Vă mulțumesc!
Elena Andreea, administrator
Cod CAEN 7810 Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca
Bună ziua, Vă mulțumesc pentru răspuns.... pentru acest cod caen 7810 este necesar să se respecte normele metodologice conform legii 156/2000, dar nu aceasta ar fi problema... problema este că având acest cod caen 7810 ,cei de la ITM te numesc/consideră angajator pe cel care se ocupa de interviu, chiar daca te vei ocupa doar cu interviul de angajare iar contractul de muncă se semnează între candidat și angajatorul străin pentru care ai efectuat interviul de recrutare..... și nu mi se pare logic și corect , deoarece mă ocup doar de un interviu și astfel că doresc să evit din cauza birocrației,dar și a amenzilor f mari acest cod 7810
Aceste interviuri nu pot fi catalogate precum o consultanta HR ???

Vă mulțumesc
Cornel Vasile a scris:

Cod CAEN 7810 Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca