Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sunt proprietarul unui apartament .Fac parte din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sunt proprietarul unui apartament .Fac parte din asociația proprietarilor ...

Sunt proprietarul unui apartament .Fac parte din asociația proprietarilor din blocul meu ???
Dacă sunteți înscris, da. Nu toți proprietarii din condominiu sunt și membri.
Faceti o cerere simpla catre presedinte...atat.
Conform disp L nr 196/2018,deveniti membru proprietar cu drepturi si obigatii legal prevazute dupa ce incheiati acord de asociere cu asociatia de proprietari