avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sunt proprietarul unui apartament .Fac parte din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sunt proprietarul unui apartament .Fac parte din asociația proprietarilor ...

Sunt proprietarul unui apartament .Fac parte din asociația proprietarilor din blocul meu ???
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:21, 6 Iulie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă sunteți înscris, da. Nu toți proprietarii din condominiu sunt și membri.
Faceti o cerere simpla catre presedinte...atat.
Conform disp L nr 196/2018,deveniti membru proprietar cu drepturi si obigatii legal prevazute dupa ce incheiati acord de asociere cu asociatia de proprietari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariile administrator președinte, cenzor comitet executiv CRS defence CRS defence As dori sa ies din asociația de proprietari că membru cu toate că dețin un apart.in bloc cum as putea sa fac acest lucru? As dori sa știu dacă ies ca ... (vezi toată discuția)
Vot in adunarea generala gera905 gera905 Buna ziua. 1) In recenta foaie colectica de Carte funciara a blocului nostru pe care este constituita asociatia de proprietari, am constatat ca trei ... (vezi toată discuția)
Administratorul legal al unei persoane juridice , persoana juridică ... Dragutu Dragutu Administratorul legal al unei persoane juridice , persoana juridică ce are in proprietate pe firma bine-nțeles câteva apartamente intr un bloc , poate fi ... (vezi toată discuția)