Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Referitor la platforma RO e-transport.
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Referitor la platforma RO e-transport.

Buna ziua! Lucrez in cadrul departamentului de achizitii/livrari intracomunitare din cadrul unei societati care lucreaza in lohn pentru doua firme din EU, mai precis confectii textile, cod caen 1413 si intrebarea mea este daca avem obligatia de a inregistra transportul de marfa pe RO e-Transport avand in vedere ca noi doar prelucram materia prima si livram, de fapt, manopera pentru comenzile executate.
george-neagu, moderator
Intre timp am aflat de pe site-ul ANAF, sectiunea Asistenta contribuabili, ca trebuie sa ne inregistram si sa declaram marfurile pe RO e-Transport.