Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA inregistrare TVA lunar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

inregistrare TVA lunar

Buna ziua,
In ce conditii se modifica perioada de declarare si plata a TVA de la trimestru la TVA lunar?...am depasit cifra de afaceri de 100000 de euro in luna aprilie 2022 si sunt cu TVA la trimestru inregistrata?

ce declaratii trebuie sa depuna firma? de cand devina platitoare de TVA lunar?...incepand cu ce data?
devine platitoare de TVA lunar doar din 01.01.2023 ( se depune D700 pana la 15.01.2023) .

Puteti deveni cu TVA lunar mai repede inca din acest an daca faceti o achizitie intracomunitara de bunuri .