Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general In cazul in care se emite factura in E-factura din ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

In cazul in care se emite factura in E-factura din site-ul ANAF, ...

In cazul in care se emite factura in E-factura din site-ul ANAF, mai este necesara trimiterea catre beneficiar a facturii fizice, cu semnatura si stampila?
Da este obligatoriu comunicarea facturii ca pana acum in pdf sau pe hartie . IN SPV nu se considera comunicarea facturii catre destinatar , este o raportare a acesteia pe serverul ANAF.