avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot obtine cazierul fiscal ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot obtine cazierul fiscal ...

Concret eu sunt din Ploiesti,locuiesc in Sibiu cu chirie .Am nevoie de cazier fiscal,dar nu ma pot duce sa-l solicit personal la Ploiesti din motive pur obiective(nu am timp din cauza serviciului).Pot solicita eliberarea unui cazier fiscal prin alte mijloace ? On-line,posta,...? Sfatuiti-ma...
Cel mai recent răspuns: Cezar66 , utilizator 18:15, 18 Ianuarie 2010
Trebuie sa va duceti in judetul in care aveti domiciliul pentru ca doar acolo vi se poate elibera cazierul fiscal. ;)
Ca regula eliberarea cazierului fiscal se face doar personal
In situatia prezentata, puteti imputernici o alta persoana printr-o procura facuta la notar sa obtina acest cazier fiscal in numele dvs.
Am cerut de curand un Certificat de Cazier Fiscal in Bucuresti si mi s-a spus ca daca nu il ridic personal trebuie sa fac o imputernicire notariala pentru cel ce il ridica. As presupune deci ca nu vi-l pot trimite online sau prin posta.

Pentru obtinerea cazierului fiscal aveti nevoie de:
- cerere de eliberare a certificatului, cod MEF 14.13.25.15/1, gasiti model aici: [ link extern ]
- copie CIF (Certificat de Inregistrare Fiscala, numai pentru PFA)
- copie CI
- imputernicire notariala si copie CI a imputernicitului, in caz ca nu il ridicati personal
- 20 de lei pentru plata unei taxe de eliberare

In Bucuresti, Certificatul de Cazier Fiscal se elibereaza intr-un timp foarte scurt (30 minute - 1 ora).
Multumesc frumos !!!!!!!!!! X-(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare cazier fiscal anndreya_eu anndreya_eu Vreau sa imi infiintez o SRL in Bucuresti si imi trebuie cazierul fiscal, insa am domiciliul pe alt judet. Se poate elibera cazierul si in Bucuresti? ... (vezi toată discuția)
Model imputernicire si solicitare caziere judiciare ANTONG ANTONG Buna seara, Societatea la care lucrez (o sa-i spun societatea A) are capital privat strain in procent de 100%. In statul societatii comerciale romane A ... (vezi toată discuția)
Cazier tytovici tytovici buna ziua as dori sa aflu daca pot sa scot cazier necesar pentru permis din bucuresti avand in vedere ca eu am buletin de gorj (vezi toată discuția)