Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie mansardare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie mansardare

Buna ziua.
Detin o locuinta, in sector 1, Bucuresti, cu amprenta la sol 52mp, pe care as vrea sa o mansardez. Are pod, dar vreau sa mai ridic cam 1-2m si sa fac o mansarda din lemn. Casa este cumparata de curand cu credit ipotecar. As vrea sa stiu ce demersuri si ce documente sunt necesare pentru a obtine autorizatia de constructie. Eventual poate imi puteti recomanda societati care se pot ocupa de obtinerea autorizatiei. Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Este necesar sa contactati arhitect sa se pronunte daca actuala constructia suporta modificarea
Daca arhitectul apreciaza ca este posibil,puteti parcurge procedura legala de realizare proiect tehnic,autorizatie de cosntructie si certificat de urbanism,documente pe care ulterior urmeaza sa le depuneti in copie la ocpi