Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Deseuri vegetale si biodegradabile crengi Doresc sa ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Deseuri vegetale si biodegradabile crengi Doresc sa achizitionez ...

Deseuri vegetale si biodegradabile crengi

Doresc sa achizitionez un tocator de crengi,
UNDE gasesc in legislatia de MEDIU ( ..ca am cautat si nu am gasit..nici in 265 nici in 195 ), ce fac sau ce se face cu compostul rezultat in urma tocarii crengilor !....
Cel mai corect raspuns il puteti primi de la Agentia teritoriala de mediu.
Pentru montarea tocatorului de crengi aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata. Prin proiect se va prevedea si ce se face cu compostul, cum se valorifica. Pentru a primi aviz/ autorizatie de mediu, la proiect va trebui sa anexati contracte ferme incheiate cu beneficiari care preiau compostul.