Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs pentru ocuparea unui post: se incadreaza sau nu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs pentru ocuparea unui post: se incadreaza sau nu

Buna ziua! Se organizeaza concurs pentru ocuparea unui post, specialitatea comunicatii si tehnologia informatiei, cerintele fiind : pregatire de baza liceul cu diploma de bacalureat, iar daca liceul absolvit nu este in domeniul comunicatii / informatica / IT, sa detina un atestat / diploma / certificat de absolvire a unui curs / program de formare / perfectionare / specializare in domeniul comunicatii / informatica / IT. O persoana care a absolvit facultatea de contabilite si informatica de gestiune, ar putea aplica, doar pe baza studiilor universitare, pentru acest post, desi cerintele prevad ca pregatire de baza liceul cu bacalaureat? Multumesc!
Sunt unii angajatori care accepta, iar alții nu. Mai bine intrebați la entitatea organizatoare.