Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii PFA cu activitate suspendata in timpul ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii PFA cu activitate suspendata in timpul anului

Buna seara! Am un PFA pentru care vreau sa suspend activitatea. Pana la acest monent veniturile depasesc 12 salarii minime. Contributiile (CAS si CASS) se calculeaza la 12 salarii minime sau aferent numarului de luni lucrate de la inceputul anului pana la suspendarea activitatii?
nu se recalculeaza plafonul la suspendarea activitatii. Daca ati depasit 12 salarii veti achita CAS si CASS la minim .