Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Buna ziua, Am deschis un PFA in Octombrie 2020 la ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Buna ziua, Am deschis un PFA in Octombrie 2020 la ANAF. Am lucrat ...

Buna ziua,
Am deschis un PFA in Octombrie 2020 la ANAF. Am lucrat in asigurări ca și consultant financiar și am fost devoita sa-mi deschid acest PFA pentru a-mi desfășura activitatea. In prezent nu mai lucrez și am primit și contract de încetare a activității. As vrea sa inchid acest PFA la ANAF însă, nu știu de ce acte as avea nevoie. Am înțeles de la o fosta colega de munca ca, nu trebuie sa merg la registrul comerțului și ca, pot Închide acest PFA la ANAF. Îmi puteți spune care este procedura și de ce acte as avea nevoie.
suhateanu.lucia, utilizator
Depuneti declaratia unica online pe SPV pe anul 2022 cu ce venituri aveti ( sau pe 0) unde veti trece si data incetarii activitatii.