Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna, de curand am aflat ca data mea de naștere este ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna, de curand am aflat ca data mea de naștere este alta decât ...

Buna, de curand am aflat ca data mea de naștere este alta decât cea din certificatul de naștere, diferența este de o lună, mi s-a spus ca asta s-a făcut deoarece am fost născut prematur iar doctorii voiau sa ma declare decedat, dar nu vad nici un sens in a scrie alta data de nastere decât cea reala, care ar putea sa fie motivele pentru care s-ar face asta? Mulțumesc
Parerea mea: nu va schimbati actele, riscati pierderi de bani pe proceduri inutile. Doar astrologul e real interesat de ziua precisa in care v-ati nascut.