avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 427 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am avut permis romanesc si l-am schimbat cu unul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am avut permis romanesc si l-am schimbat cu unul german, acum am dreptul ...

Am avut permis romanesc si lam schimbat nemtesc acum am dreptul suspendat pentru puncte pot cere permis romanesc innapoi?
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 19:18, 17 August 2022
Nici vorba, legea nu permite a avea emise pentru o persoana doua permise de conducere, in acelasi timp. Suspendare nu inseamna ca e anulat. Asteptati sa va expire suspendarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis intr-o tara europeana clientX clientX In cazul unei persoane cu cetatenie romana, careia i-a fost anulat permisul de conducere in Romania, dar care poseda permis de conducere european, in ce ... (vezi toată discuția)
Permis anulat - emitere permis in alt stat batzik batzik Am si eu o intrebare al carei raspuns nu l-am gasit in legislatie. Imi este anulat permisul pt alcool, dar mai am un permis emis de alta tara. In cat timp de ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat in spania mariannedelcu mariannedelcu sal,detin permis de conducere spaniol,mi-a fost suspendat dreptu de a conduce pe 6 luni!!!!!!!!!sunt sofer de tir,am lucrat pana in 2012,februarie,la firma ... (vezi toată discuția)