Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... In legatura cu aplicarea OG 16/2022 Sunt presedinte la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

In legatura cu aplicarea OG 16/2022 Sunt presedinte la un CAR ...

In legatura cu aplicarea OG 16/2022
Sunt presedinte la un CAR Pensionari Militari si as dori un punct de vedere privind contributiile aferente indemnizatiilor pentru membrii comisiei de cenzori si ai consiliului director care sunt mult sub salariul minim brut. Sunt pensionari militari si nu sunt exceptati. Precizez ca nu au contract de munca dar au contract de mandat iar pana acum (07.22) se caculau si virau contributiile la nivelul indemnizatii brute efective. Sunt asimilate contractele de mandat cu contractele de munca la care face referire OG 16/2022.?? Mai exact am fi oblicati sa platim pentru acestia contributiile la nivel salariu minim brut? Multumesc .
Topicul postat nu poate fi analizat sub incidenta disp legislatiei care guverneaza asociatiile de proprietari -dupa cum ati inteles sa selectati sectiunea de postare
Rugati prin mesagerie privata administratorii sau moderatorii d e pe forum sa mute topicul in sectiunea specializata